حقیقت این است که بر اساس خود  کُوچ و خدمات پیشنهادی، دستمزد  کُوچ ها متفاوت خواهد بود.

به طور معمول امّا، کُوچ های آموزش دیده تر و با تجربه بیشتر دستمزد های بسیار بالاتری را به خود اختصاص می دهند.

از طرف دیگر،  کُوچینگ فردی (خصوصی) که شامل تعامل چهره به چهره یِ  کُوچ و مراجع می باشد به طور کلی هزینه اش از کُوچینگ آنلاین و گروهی بیشتر است.

طبق آخرین بررسی موسسه thumbtack در آمریکا ( اُکتبر ۲۰۱۷ ) میانگین دستمزد یک کُوچ زندگی از ۸۰ تا ۱۱۰ دلار در ساعت متغیر است. هر چند که در این تحقیق میدانی اشاره ای به حداقل و یا حداکثر دستمزد نشده است اما بر پایه بررسی از موسسات و کُوچ های مستقل در حوزه های جغرافیایی آمریکا، آمریکای جنوبی، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان، پایین ترین دستمزد میانگین یک کُوچ۵۰ دلار در ساعت است که باتوجه به بدون مرز بودن این حرفه به نظر می رسد که دستمزد یک کُوچ آموزش دیده و تأیید صلاحیت بین المللی شده یِ فارسی زبان توسط آکادمی های مورد تأیید فدراسیون بین المللی کُوچ ( ICF ) نیز از قیمت گذاری های مشابه بین المللی تبعیت کند هر چند که با در نظر گرفتن دیگر گرایش های این حرفه، دستمزد اشاره شده نیز دستخوش دگرگونی و تغییرات متنوعی خواهد شد.

ضمناً از آنجاییکه عمدتاً  کُوچینگ بیش از یک جلسه ادامه پیدا خواهد کرد به همین دلیل در بسته های مشتمل بر چندین جلسه و بازه های زمانی یک، سه و شش ماهه و بعضاً یکساله فروخته می شوند که به دلیل پیش خرید این بسته های خدمات پیشنهادی در مجموع از صرفه جویی مالی نسبتاً قابل توجهی برخوردار خواهید شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل منتشر نخواهد شد .فیلد های ستاره دار ضروری می باشد