باتوجه به تمام توضیحاتی که پیش از این در مورد تاریخچه شکل گیری، توسعه و گسترش کُوچینگ در جهان ارائه شد، آیا کُوچینگ از یک فلسفه مشترک تبعیت می کند ؟

همانطور که مطلع شدیم، کُوچینگ از مبانی نظری متعددی متولد شد و جای تعجب نیست که چندین مکتب فکری در مورد آنچه که به منزله بهترین برنامه عملی به عنوان کُوچینگ خوانده می شود وجود داشته باشد.

بین کُوچ ها تفاوت هایی وجود دارد و هر کُوچ می خواهد فلسفه کُوچینگ شخصی خود را اتخاذ کند با این اوصاف، برخی باورهای مشترک وجود دارد که اکثریت کُوچ ها آن را حفظ کرده اند و در ذیل شرح داده شده است.

۱- همه کُوچ ها به کمک به شما در پیدا کردن راه حل های بنیادی و استراتژی های کاربردی به منظور صرفه جویی در زمان، پول و جلوگیری از اختراع مجدد چرخ هم عقیده هستند.

۲- همه کُوچ ها معتقدند که به همراه داشتن شخصی برای الهام بخشیدن، ایجاد انگیزه و پاسخگو نگه داشتن شما کمک می کند تا صرفه جویی بیشتری در زمان و پولی که شما صرف خدمات دریافتی از آنها می کنید داشته باشید.

۳- همه کُوچ ها توافق دارند که شما یک فرد کامل هستید و تمام منابع لازم را برای موفقیت دارید. یافتن استراتژی های جامع برای دسترسی به این منابع، تفاوت بزرگی را در شما برای دستیابی به موفقیت در تمام جنبه های زندگی تان ایجاد خواهد کرد.

۴- همه کُوچ ها بر این باورند که اگر آنچه انجام می دهید کارایی لازم را ندارد مهم است که مسیر دیگری را امتحان کنید چراکه همیشه راه حلی وجود دارد. یک کُوچ به شما کمک خواهد کرد تا برای پیدا کردن مناسب ترین راه حل به اندازه کافی منعطف باشید.

۵- همه کُوچ ها بر این باورند که اگر یک نفر می تواند کاری را انجام دهد، هر کس دیگری نیز می تواند آن را یاد بگیرد. یک کُوچ به شما کمک خواهد کرد تا عملکرد موفقیت آمیز را برای دستیابی به تعالی مورد نظرتان بدست آورید.

۶- همه کُوچ ها بر این عقیده اند که شما مسئول ذهنیت خود و در نتیجه نتایج حاصل از آن هستید. اگر می خواهید شرایط تان تغییر کند، شما می بایست تغییرات را در تنها چیزی که تحت کنترل شما است اعمال کنید: خودتان.

کُوچ شما به شما کمک خواهد کرد که کنترل شرایط زندگی خودتان را به جای تأثیر آنها بر عملکردتان به دست بگیرید به گونه ای که شما قادر خواهید بود مسئولیت کل زندگی تان را به عهده بگیرید.


ارسال نظر

آدرس ایمیل منتشر نخواهد شد .فیلد های ستاره دار ضروری می باشد